Tepelná čerpadla - elektrobezpecne

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla klimatizace DAIKIN > Tepelná čerpadla DAIKIN

DAIKIN Tepelná čerpadla = Nejúčinnější systém

TŘI SYSTÉMY V JEDNOM: VYTÁPĚNÍ, CHLAZENÍ A TEPLÁ VODA
Daikin Altherma je kompletní systém zahrnující vytápění a ohřev teplé vody a možnost chlazení. Systém využívá technologii tepelného čerpadla. Představuje flexibilní a úspornou alternativu kotle na pevná paliva. Díky nesporné účinnosti při využití energie je systém Daikin Altherma ideálním řešením pro snížení spotřeby energie a snížení emisí CO2 .
V závislosti na modelu a podmínkách dodává tepelné čerpadlo Daikin Altherma asi 5 kWh použitelného tepla z každé kWh spotřebované elektrické energie. To znamená, že asi 4/5 tepla jsou zadarmo! Tomu se říká dobrá investice.


TEPELNÉ ČERPADLO

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma využívá obnovitelnou energii: teplo odebírá z venkovního vzduchu. V uzavřeném okruhu obsahujícím tekuté chladivo je pomocí odpařování, kondenzace, komprese a expanze vytvořen termodynamický cyklus. Tím je teplo „čerpáno“ z nízké na vyšší úroveň. Výměníkem tepla je získané teplo předáváno systému ohřevu vody ve vašem domě. Tímto systémem může být podlahové topení, radiátory ústředního topení nebo topné spirály ventilátorů. V případě chlazení funguje systém obráceně.

VYSOCE ÚČINNÝ SYSTÉM

Systém Daikin Altherma může vytápět váš dům až pětkrát efektivněji než tradiční topný systém založený na spalování pevných paliv nebo spotřebě elektřiny. Tím, že systém využívá teplo venkovního vzduchu, spotřebovává méně energie a vytváří stabilní a příjemné prostředí. Také nároky na údržbu jsou minimální, což pomáhá udržovat nízké provozní náklady. Využití moderní technologie kompresorů dále zvyšuje úspory.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky